O sponzorovi

Gelato Italiano, spol. s.r.o. (Caffé Italia & LaScala)

Forma sponzoringu: finanční podpora

Link: www.caffeitalia.cz www.lascala.cz

Restaurace LaScala

Příjemné posezení v unikátních historických prostorách v absolutním centru staré Prahy, kde budete mít možnost ochutnat vynikající italskou kuchyni vytvořenou podle tradičních italských receptur.

Restaurace Caffé Italia

Nachází se na rohu Staroměstského náměstí a Týnské ulice v prostorách domu čp. 604/I, tzv. Týnské školy, přímo pod malebnými historickými kulisami Týnského chrámu. Restaurace je rozdělena do dvou částí a to na kavárnu v přízemní části, na kterou navazuje venkovní terasa na Staroměstském náměstí, která je celoročně v provozu. Venkovní terasa je vyhřívaná plynovými zářiči a chráněna proti větru a dešti.

Do restaurace projdete točitým schodištěm z přízemí do gotického sklepení z poloviny 13. století. Atmosféra restaurace je je doladěna stálou expozicí obrazů z galerie LA FEMME a světelným nasvícením historických prvků v interiéru, které se prolínají s moderním interiérem. Zajímavostí v této restauraci je objev nezmapovaných historických prostor z doby okolo roku 1250 vedoucích pod Týnský chrám. Prostory byli zasypány patrně v 17. století a znovu objeveny v rámci rekonstrukce restaurace v roce 2008.