Plány a ambice do další sezóny

Tento týden mi začala příprava na další sezónu 2016. Dříve než jsem se pustil do fyzické přípravy, musel jsem si stanovit cíle. Stanovení cílů považuji za jeden z nejdůležitějších aktů, který má předcházet zahájení tréninkového procesu. Cíl je pro mě motor! Je to něco, co mě nutí na sobě neustále pracovat, co mě nutí jít ráno za tmy na bazén nebo vyjet na kole v takovém počasí, kam bych ani psa nevyhnal. Obdivuji sportovce, kteří se nebojí říct nahlas své cíle. Ještě víc ale obdivuji ty sportovce, kteří svých slov dostáli! Mým sportovním vzorem je Bradley Wiggins. Je to pro mě symbol předchozích slov. Co slíbil, to dokázal! Angličan je mi inspirací toho, že se dají zbourat předem stanovené bariéry. Myslím, že sport je plný limitů, které si stavíme do cesty za svými sny. Velké sportovní okamžiky nám musí dodat jistotu, že každý limit je možné pokořit, že žádná překážka není nepřekonatelná. Letos mi v mysli zůstal jeden sportovní okamžik a to ten, jak sprinter Bolt porazil jasného favorita Justina Gatlina na MS. Celý svět čekal, že Bolt prohraje, ale podceňovaný Jamajčan zvítězil. Český velký sportovní moment je pro mě sezóna Zdeňka Štybara. Neskutečně ho obdivuji a fandím mu. Nekonečnou tréninkovou dřinu zúročil a vyhrál etapu na TdF.

„V českých podmínkách to nejde…, jsem moc malej a slabej, abych byl schopný konkurovat světové triatlonové špičce“… a mohl bych pokračovat. Tato slova považuji za limity, za bariéry, které jsem se rozhodl zbourat! Merckx měl být moc tlustý na to, aby někdy vyhrál nějakou Grand Tour! Dnes úsměvná prognóza. Když jsem v roce 2010 vyhrál triatlonovou anketu „objev roku“ v rámci vyhlašování „triatlonisty roku“, v děkovné řeči jsem hlásal, že se chci stát nejlepším Čechem na Havaji. Chci z historických tabulek vymazat nejlepší umístění legendy Petra Vabrouška i čas v cíli Martina Matuly a od té doby mám tento cíl v hlavě. Loni jsem se bál, kam posune české maximum Filip Ospalý, ale závod mu nevyšel.

Uzrála ve mně myšlenka havajské kvalifikace. Je čas se o to pokusit a je čas to říct nahlas. Bohužel má kvalifikace měla začít již na Mallorce, ale kvůli chybě jsem se připravil o první body do neúprosného Kona Pro Rankingu. Přesto nebudu slevovat z cílů. Chystám se na dvě kontinentální mistrovství, která jsou bodována dvojnásobným počtem bodů. Pravda, je zde dvojnásobná konkurence.  Začátkem dubna se chystám na Ironman South Afrika, který by mi profilem a samotnou náročností závodu měl vyhovovat. Druhý závod je pak Ironman Frankfurt. Rychlý závod, plný hvězd má být mou vstupenkou na Havaj? Pošetilé! Kéž by stejně „pošetilé“ jako prognóza o legendě jménem Eddy Merckx.

Konkrétní termíny závodů budu aktualizovat zde na mém webu i facebookovém profilu. Děkuji Vám za podporu, kterou cítím.

S úctou Tomáš

 

Related Post