Tomas_Mika_3
JMÉNO: Tomáš Mika
NÁRODNOST: česká
VÝŠKA/VÁHA: 168 cm/57 kg
DATUM NAROZENÍ: 3.2. 1987
ZAMĚSTNÁNÍ: Profesionalní triatlonista
TÝM: Mika Training, Praha
BYDLIŠTĚ: Praha, Česká republika

Narodil jsem se v roce 1987 a sportuji již od dětství. Začal jsem fotbalem, poté přešel na atletiku, kde jsem rozvinul sve pohybové nadání zejména v oblasti běhu, a následně jsem zkusil i ‚extrémní‘ sporty jako snowboarding či skateboarding. Silniční cyklistiku jsem poprvé zkusil ve 14ti letech, a ihned ji propadl. Plavání jsem přidal při studiu na vysoké škole a jakmile to začalo ladit, zkusil jsem si první triatlonový závod – bylo to v roce 2008 a tím úplně prvním byl Počernický triatlon. Tehdy jsem skončil na 28. místě, ale už v cíli jsem věděl, že se tomuto sportu chci věnovat naplno.

Koncem roku 2009 jsem začal spolupracovat s trenérem Janem Grusou, který mi vysvětlil a pomohl nastavit tréninkový model pro přípravné i závodní období. Naše spolupráce přinesla první ovoce již o rok později v podobě kvalitních výsledků (např. 12. místo v Almere International Triathlon) i včetně zlepšení osobních rekordů v plavání, na kole i běhu. Tento úspěšný rok jsem navíc korunoval bronzovou příčkou na Mistrovství ČR v dlouhém triatlonu – Moraviamanu v Otrokovicích. Tento výsledek změnil můj život a vedl k tomu, že jsem se stal profesionálním triatlonistou.

V roce 2012 jsem uspěl na mezinárodním závodě v Kolíně nad Rýnem a poprvé v kariéře prolomil magickou hranici 9 hod, když jsem v celkovém pořadí obsadil bronzovou příčku hned za takovými borci jako Christian Nitschke a Till Schramm. V loňském roce jsem pak přidal další dva slibné výsledky z Ironman Zurich a Ironman Mallorca, kde jsem shodně obsadil devátou příčku v profesionální kategorii.

V současné době se specializuji na střední a dlouhé triatlony s kopcovitým profilem, kde vidím svůj největší potenciál a šanci na vítězství.


Motto:
Být nejlepším v tréninku je fajn, ale jen výsledek v závodě se počítá!Signature

MŮJ TÝM

Trenér
Jmenuji se Jan Grusa a pracuji jako profesionální osobní trenér a nutriční konzultant.
Nabízím své služby zájemcům, kteří na sobě chtějí pracovat pod odborným vedením - zlepšení kondice, redukce váhy, rehabilitace po zranění, příprava na soutěž, zdravotní důvody, cítit se lépe...
Trénink je velmi individuální záležitost a je třeba k němu tak i přistupovat.
Jan Grusa
Trenér
SPARRING
Petr Michovský je vlastníkem Michovský Group a.s. a zároveň hlavním sponzorem Tomáše. Sám je aktivním a velmi úspěšným triatletem zaměřujícím se na tratě středního a dlouhého triatlonu, kromě toho je i sparring partnerem Tomáše v přípravném období. Pod jeho vedením a díky poctivému tréninku se dokázal prosadit a nyní se pravidelně umísťuje v popředí výsledkových listin ve své věkové kategorii jak u nás, tak i v zahraniční.
Petr Michovský
SPARRING
PR & Kouč
Veronika se od útlého dětství věnovala sportu – krasobruslení, atletika, plavání a nakonec triatlon. Po základní škole a gymnáziu vystudovala Fakultu sportovních studií v Brně obor trenér plavání a kondiční trénink. Specializaci trenérství triatlonu si poté dodělala na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Nyní pracuje jako trenér plavání a triatlonu, pomáhá s organizací triatlonových závodů a v neposlední řadě prodává sportovní vybavení, kde jinde než v triatlonovém obchodě.
„Tomášovi se snažím se vším pomáhat, bavíme se jaké závody vybrat, jaké vybavení na daném závodě zvolit, co jíst a nejíst před závodem. Snažím se být jeho oporou, během závodu ho informovat o soupeřích a průběhu závodu. Díky triatlonu jsme se poznali a snad se nám povede, aby Česká republika měla dalšího závodníka světové úrovně.“
Veronika Miková
PR & Kouč
Mechanik
Pochází z rodiny z jedné strany mechaniků a strojařů, z druhé strany modelářů. V patnácti letech si definitivně vybral jako způsob obživy servis jízdních kol. Z počátku jen jako přivýdělek mezi studiem a sportem se stal po absolvování FTVS UK celodenní náplní a způsobem obživy. Od působení na dílnách v obchodech - PekSport, Programcycle a šestiletém úřadování na dílně firmy Bicyclecafe a půlroční stáži USA, nyní na vlastních nohách. Jeho práci využívali závodníci jako Katie Compton (mistryně ameriky v CX a vítezka SP), Kateřina Nash, australský národní team na mistrovství světa v Lousisville 2013, team Argentiny na MS v Táboře 2015, silniční team AC Sparta Praha, Kolokrám atd. Absolvoval několikrát vánoční turné v Belgii, řadu světových poháru, TransAlp, Košice-Tatry-Košice atd. V současnosti jeho služby využívají především český národní triatlonový team, Kona Cycling Point v čele s aktuálně nejlepší Češkou na MTB v XC Karlou Štěpánovou a řada dalších závodníků. Hlavní předností je preciznost práce, zodpovědnost a velký zájem a přehled v dané problematice. Znalosti také využívá katedra vytrvalostních vícebojů při FTVS na UK v podobě přednášek pro trenérskou školu. Svojí prací si získal podporu od českých dovozců značek ParkTool a MorganBlue.

facebook - https://www.facebook.com/vsvatos
flickr - https://www.flickr.com/photos/vaclavsvatos
instagram - https://instagram.com/vaclavsvatos/

Václav Svatoš
Mechanik
Jan GrusaTrenérPetr MichovskýSPARRINGVeronika MikováPR & KoučVáclav SvatošMechanik

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

Our history

Prague International Marathon
7. místo MČR
 • Distance: 42,2
 • Čas: 2:32:23
 • Osobní rekord na maratonu!

Our history

Ironman Nice
6. místo MPRO
 • Distance: 3,8 – 180 – 42,2
 • Čas: 9:00
 • Dosavadní české maximum na této trati!

Our history

Ironman Mallorca
9. místo MPRO
 • Distance: 3,8 - 180 - 42,2
 • Čas: 8:56
 • Čas maratonu - PB 2:52!

Our history

Cologne226
6. místo MPRO
 • Distance: 3,8 - 180 - 42,2
 • Čas: 8:59
 • První z vody za 0:51!

Our history

Cologne226
3. místo MPRO
 • Distance: 3,8 - 180 - 42,2
 • Čas: 8:52
 • První Ironman pod 9hod!

Our history

STOP zranění!
 • Pád na kole vystavil STOP celé sezóně

Our history

MČR Otrokovice - Moraviaman
3. místo
 • Distance: 3,8 - 180 - 42,2
 • Čas: 9:15
 • Nejrychlejší běh dne!
2018201520142013201220112010